سه‌شنبه 28 فروردین 1403

راه‌آهن آلمان اهداف جدیدی را برای فولاد بازیافتی و بالاست مسیر مشخص کرد

 اهداف راه‌آهن آلمان برای فولاد بازیافتی و بالاست مسیر

راه‌آهن آلمان قصد دارد تا سال ۲۰۳۰، سهمی ۴۵ درصدی را برای فولاد بازیافتی ریلی هدف‌گذاری کند که این مقدار تقریبا دو برابر هدف‌گذاری قبلی است. بنابر اعلام مدیرعامل راه‌آهن آلمان، هدف‌گذاری این شرکت برای سهم بالاست مسیر سه برابر شده و به حدود ۴۰ درصد رسیده‌است.

راه‌آهن آلمان با اهداف بازیافتی جدید خود قصد دارد حدود ده میلیون تن مواد جدید را ذخیره کند و انتشار حداقل ۳۰۰ هزار تن دی‌اکسیدکربن را کاهش دهد. هدف‌گذاری‌های جدید اعلام‌شده جلوتر از هدف دایره‌ای کامل برای سال ۲۰۴۰ است. راه‌آهن آلمان قصد دارد در همان سال به آلایندگی صفر دست پیدا کند.

” بخوانید: راه‌آهن آلمان در حال تست یک قطار هیدروژنی جدید است

طبق گفته‌های مدیرعامل این شرکت، راه‌آهن آلمان با افزایش سهم فولاد بازیافتی مسیر، بالاست مسیر و تراورس‌های بتنی، قدمی بزرگ در جهت مدیریت بازیافت برداشته، چرا که این منابع، حدود ۸۰ درصد از کل استفاده از منابع در این شرکت را در بر می‌گیرند.

برای دستیابی به هدف آلایندگی صفر در سال‌های پیش‌رو، راه‌آهن آلمان گام‌های مختلفی برداشته و مجموعه‌ای از اهداف را برای خود تعیین کرده‌است. در سال ۲۰۲۵، تمام کارخانجات، ساختمان‌های اداری و ایستگاه‌های قطار ملزم به استفاده از الکتریسیته سبز هستند. همچنین راه‌آهن آلمان قصد دارد در سال ۲۰۳۸، جریان کششی خود را از منابع پایدار تامین کند.

این اپراتور گام های کوچکتری نیز شامل استفاده از سنگ‌فرش‌های سازگار با محیط زیست در ایستگاه‌ها و استفاده از ظروف پایدارتر در منوی کترینگ داخل هواپیما نیز برمی‌دارد.

منبع:

railtech

اخبار مرتبط

دیدگاه بگذارید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید

آخرین مطالب