سه‌شنبه 28 فروردین 1403

متروی واشنگتن طرح‌هایی را برای قطارهای آینده ارائه می‌دهد

قطارهای آینده با متروی واشنگتن

اداره ترانزیت شهری واشنگتن (مترو) از مشتریان دعوت می‌­کند تا از نمایشگاه پاپ آپ بازدید کنند تا مفاهیم طراحی ناوگان قطارهای آینده را مشاهده کنند. انتظار می­‌رود این قطارهای جدید در سال ۲۰۲۶ عملیات مسافربری را در سراسر واشنگتن آغاز کنند.

این واگن‌ها در سیستم ریلی سنگین منطقه واشنگتن با طول ۱۱۸ مایل، حرکت خواهند کرد.

قرارداد تامین قطارهای جدید در سال ۲۰۲۱ به هیتاچی ریل واشنگتن واگذار شد. بر اساس این قرارداد، این سازنده خودروهای ریلی حداکثر ۸۰۰ واگن ریلی را در یک مرکز تولیدی جدید در شهرستان واشنگتن، مریلند تولید خواهد کرد.

قطارهای جدید تنظیمات صندلی به‌روزشده را با مکان‌های بیشتری برای نشستن و ایستادن ارائه می‌دهند.

مفهوم طراحی اولیه برای واگن‌­های جدید در سال ۲۰۲۲ توسعه یافت و از آن زمان تغییراتی با توجه به نظرات دریافتی مشتریان ایجاد شده‌است. بنابر گفته‌های مدیر کل و مدیر اجرایی مترو، آن‌ها در حال طراحی ناوگان مترو آینده برای همه مشتریان خود هستند و سخت در تلاش‌اند تا در طول این فرآیند تا حد امکان نظرات عمومی را به دست آورند. نسل بعدی قطارهای مترو برای دهه‌ها به این منطقه خدمت خواهند کرد، بنابراین باید اطمینان حاصل کنند که نیازهای مشتریان برآورده می‌شود، در حالی که پیشرفت‌های فناوری را در خود جای داده که به این سیستم امکان تکامل با این قطارها را می­‌دهد.

طرح‌های موجود برای واگن­‌های جدید شامل افزایش امنیت، بهبود تهویه و جریان هوا، درگاه‌های شارژ الکترونیکی، کف‌پوش گرم‌شده پربازده و نمای بیرونی سبک‌تر ساخته‌شده از آلومینیوم است. آن‌ها همچنین با فضای بیشتر برای مسافران و تنظیمات به‌روزشده صندلی و همچنین فضای اختصاصی برای دوچرخه و چمدان و فضاهای جداگانه برای ویلچر طراحی شده‌­اند.

قطارها با فضای اختصاصی برای ویلچر طراحی خواهند شد جدا از سایر فضاهای اختصاصی برای دوچرخه، کالسکه و چمدان.

علاوه بر این، طرح‌­های جدید دارای گذرگاه‌­های باز برای حرکت بین واگن‌ها هستند که باعث افزایش ایمنی، امکان تردد مسافران و افزایش ظرفیت می‌­شود.

قطارهای جدید دارای گذرگاه‌های باز برای حرکت بین دو واگن خواهند بود.

خودروهای جدید همچنین به صفحه نمایش دیجیتال بزرگتری مجهز خواهند شد که در مکان هایی قرار می‌گیرند که برای همه مشتریان قابل مشاهده باشد.

نمایشگرهای اطلاعاتی که به راحتی قابل مشاهده هستند.

هیتاچی ریل قرار است اولین خودروی پایلوت را در سال ۲۰۲۵ به مترو واشنگتن تحویل دهد.

منبع:

railway-news

اخبار مرتبط

دیدگاه بگذارید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید

آخرین مطالب